Мова людства/Індонезійська

<< До змісту

Індонезійська (індонез. Bahasa Indonesia — мова Індонезії) - мова, яка виникла у Південно-Східній Азії на перетині шляхів арабських, індійських і китайських мореплавців. Пізніше в цей регіон спрямували свої шляхи нідерландці, англійці і французи. Унаслідок впливу мов всіх цих народів на мову корінного місцевого населення утворилася сучасна індонезійська мова, бахаса індонезія. Як сказано в Вікіпедії - індонезійська це усталена форма малайської мови (бааса малайу), австронезійська (або малайсько-полінезійська) мова, яка використовувалась як лінгва франка на індонезійських островах протягом сторіч. Вона отримала статус державної з проголошенням незалежності Індонезії у 1945.

Індонезійська мова має просту вимову, просту граматику (близьку до китайської і інших сино-тибетських мов, які вплинули на формування індонезійської) і просте написання, на основі звичайної латинської абетки. Враховуючи те, що людей, які живуть в Індонезії і сусідніх країнах і знають індонезійську досить багато (так само як багато тих хто знає китайську і хінді в сучасному світі) індонезійська є важливою складовою сучасного глобального суржику.

Індонезійська мова - одна з австронезійських мов. Службова мова держави Індонезія (з 1945 року). В побуті використовують близько 20 млн людей. Володіють в тій чи іншій мірі - близько 200 млн. Утворена в першій половині XX ст. на основі малайської мови, яка використовувалась в цих краях як лінгва франка. Назва «Індонезійська мова» була прийнята 1928 року на Конгресі молоді та поступово витіснила назву «малайська мова». Писемність на основі латинки.

Опис мови

Уроки

Джерела

Книги

Підручники

Словники

  • http://translate.google.com - словник для перекладу індонезійської з/на інші діалекти глобальної мови.

Газети

Радіостанції

<< До змісту

This page is based on a Wikipedia article written by contributors (read/edit). Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply. Images, videos and audio are available under their respective licenses. Cover photo is available under CC BY 2.0 license.